З метою здійснення охорони середовищ існування, умов розмноження та шляхів міграції диких тварин, у період з 1 квітня по 15 червня щорічно встановлюється період тиші.
У цей час, відповідно до ст. 39 Закону України “Про тваринний світ”, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).
Підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати охорону середовищ існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.
Подібні місячники є в усіх без винятку країнах Європи, адже всі вони ратифікували Бернську конвенцію, основний природоохоронний документ Європи, яка власне вводить заборону розлякування тварин у сезон розмноження.
Особи, які порушили вимоги «сезону тиші», притягаються до відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП з накладанням на них адміністративного стягнення у вигляді штрафу від тридцяти до п’ятдесяти, а на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (посадові особи від 850 до 1190 грн, громадяни від 510 до 850 грн).
Охорона біорізноманіття є частиною природоохоронного законодавства України та інших країн світу. Норма Закону має на меті збереження і зростання популяції диких звірів та птахів завдяки «сезону тиші».
Фото використані в статті взяті в мережі інтернет.